Masáž lávovými kameny
Účinky masáže
- Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle = čakry na naše energetické cesty = meridiány, které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a klient se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie klienta uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.
- Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry.
- Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém.
- Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
- Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích.
- Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na klientovu psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon (např. podnikatelé, herci, hudebníci a další zástupci uměleckého a společenského života).
Kdy masáž nedoporučujeme
- hypersensitiva na teplo
- infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav
- poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly
- onemocnění srdce, vysoký krevní tlak
- diabetes, epilepsie
- silná a bolestivá menstruace, těhotenství
- osteoporóza
Lávové kameny
Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Výborně akumulují teplo, proto se před použitím nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 40-55 stupňů celsia.
Historie
O blahodárném účinku kamenů ze ztuhlé lávy věděli už před 5000 lety staří Číňané a Mayové. K povzbuzujícím masážím celého těla a k léčebným rituálům používali vyhlazené čedičové oblázky z mořských hlubin prosycené solí a mořskými minerály. Ty totiž v kombinaci s horkem dokáží v těle neskutečně probudit energii. Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené také u starých Inků, v Mezopotámii, v Indii a u Indiánů.